Pericalm -  Stymulator EMS

PRODUKT OBECNIE NIEDOSTĘPNY

Pericalm® -  do stymulacji nerwów i mięśni dna miednicy, mięśni Kegla u Pań i u Panów.

Wysokiej jakości urządzenie, do użytku w domu lub w gabinecie terapeuty.  Dwukanałowy stymulator  z cyfrowym wyświetlaczem.  Zakres częstotliwości od  2 Hz do 100 Hz, Czas trwania impulsu w zakresie od  50μs  do 450μs, czas narastania impulsu od 0,2 s do 8,9 s. Waga 90 gram, zasilany baterią 9 V.  Posiada 6 wstępnie zaprogramowanych ustawień (pre-set), pozwalających  wybrać program odpowiedni do leczenia:  

  • Wysiłkowego nietrzymania moczu
  • Naglącego nietrzymania moczu
  • Mieszanego nietrzymanie moczu
  • Bólu  w obrębie miednicy
  • Osłabienie czucia i odczuwania bodżców

Kraj pochodzenia: Wielka Brytania.

Ponadto, Pacjent może samodzielnie skonfigurować 3  dodatkowe, indywidualne programy.

Używany w połączeniu z Periform+ lub Anuform. Stymulator Pericalm wysyła impulsy elektryczne za pomocą małych elektrod, które umieszcza się w kontakcie z ciałem.  Impulsy pobudzają nerwy i mięśnie i uczą je działać poprawnie. Wzrasta siła działania pobudzanych mięśni. Stymulacja elektryczna  pomaga  kobietom, które słabo czują mięśnie miednicy i trudno im samodzielnie ćwiczyć.  Elektrostymulacja może być stosowana samodzielnie, jako punkt wyjścia dla wzmocnienia mięśni dna miednicy, lub w połączeniu ze stożkami dopochwowymi  albo ze stosowaniem biofeedbacku.  

Pericalm posiada kilka wstępnie ustalonych programów, określonych przez  częstotliwość podawanego impulsu, czas pracy i odpoczynku. Podstawowe programy dotyczą leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu, naglącego nietrzymania moczu (parć naglących), mieszanego nietrzymania i bólu w obrębie miednicy.   Pericalm jest bardzo przyjazny dla użytkownika i  łatwy w użyciu.

Do urządzenia Pericalm podłącza się odpowiednią sondę/elektrodę. Periform – dopochwową lub Anuform – doodbytniczą.  Za pośrednictwem tych sond/elektrod przekazywane są  impulsy elektryczne od urządzenia do nerwu. Pacjent ma pełną kontrolę nad intensywnością stymulacji. Zwykle stymulacja trwa  przez 15-30 minut dziennie, w zależności od  programu). Ważne jest prawidłowe umieszczenie elektrod, tak aby były w kontakcie z właściwą partią mięśni.  Stymulacja  przyczynia się do zwiększenia siły mięśniowej, utrzymania lub poprawy zakresu ruchu i zwiększenie i poprawa dopływu krwi do mięśni. 
Ze stymulatorem Pericalm bardzo dobrze współpracują również elektrody samoprzylepne, aplikowane na powierzchnię skóry. Szczególnie skuteczne z programem do leczenia bólu.

Oferowany przez nas stymulator Pericalm jest bardzo łatwy w obsłudze i wyposażony w czytelną instrukcję w języku polskim.

Film z instrukcją stosowania stymulatora Pericalm: http://www.youtube.com/watch?v=3DaXNB-AUpg


Elektrostymulacja jest często zalecana dla kobiet, które nie są w stanie zlokalizować i napinać swoich mięśni dna miednicy. Może ona działać jako pierwszy etap programu ćwiczeń mięsni dna miednicy, aby przywrócić kobiecie zdolność do ich zlokalizowania, rozpoznawania i rozwijania świadomości mięśniowej.
EMS jest szeroko stosowane przez fizjoterapeutów. Pericalm przynosi tą samą technologię w zacisze domowe. We własnym domu możesz skutecznie kontynuować terapię rozpoczęta w gabinecie fizjoterapeuty.
Podczas zabiegu odczujesz rytmicznie pojawiające się mrowienie, wywołujące  skurcze mięśni Kegla. Zabieg zazwyczaj jest przyjemny. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Sekwencja wielu skurczy stymuluje tkankę mięśniową i nerwową do rozbudowy i sprawniejszego działania. Stosowane są prądy  o częstotliwościach identycznych z tymi, jakie występują naturalnie w ciele człowieka.

Z  Pericalm stymulacja mięsni jest prosta i przyjemna.  
Wszystko co musisz zrobić, to zrelaksować się i pozwolić, aby Pericalm stymulował Twoje mięśnie dna miednicy  i przywrócił im dawną siłę i elastyczność.

  Programy nietrzymania moczu przy pomocy stymulatora Pericalm.    

PROGRAMY

Hz częstotliwość

PW μS 

czas narastania (impulsu sekundy)

czas pracy (sekundy)

czas odpoczynku (sekundy)

czas ćwiczeń

leczenie bólu PR

2

175

1

ciągły

ciągły

25 min

wysiłkowe 1

STR1

30

200

1

5

5

25 min

wysiłkowe 2

STR2

35

210

1

5

10

25 min

parcia naglące

URGE

10

210

1

5

6

25 min

mieszane 

FURG

10

250

1

5

10

25 min

ćwiczenia mięśni

dna miednicy

oraz

poprawa

czucia i wrażliwości

6 następujących sobie faz

Faza 1: 2Hz po 4min,

Faza 2: 10Hz po 10 min,

Faza 3: 15Hz po 5 min,

Faza 4: 20Hz po 5 min,

Faza 5: 30Hz po 5 min,

Faza 6: 10Hz po 5 min.

 

Wszystkie fazy składają się z:

5 sekund pracy,

5 sekund odpoczynku,

przy 220 S i 0.8 sekundowym

czasie narastania impulsu.

     

indywidualny

MEM 1

2-100

50-450

03.-9.9

2 - 99

2 - 99

5-60

indywidualny 

MEM 2

2-100

50-450

0.3 - 9.9

2 - 99

2 - 99

5 - 60

indywidualny

MEM 3

2-100

50-450

03 - 9.9

 2 - 99

2 - 99

5 - 60

 

 

Film z instrukcją stosowania stymulatora Pericalm