STORK

Szukaj

Ćwiczenia mięśni dna miednicy, mięśni Kegla przy pomocy Aquaflex

Jak działa Aquaflex ?

Instrukcja stosowania

Aquaflex   to produkt medyczny, którego skuteczność została potwierdzona badanimi klinicznymi. Zestaw składa się z dwóch  stożków dopochwowych wypełnionych ciężarkami. Stożki mają unikalny, anatomiczny kształt.  Kobieta uzyskuje najlepszy wyniki leczenia a ich aplikowanie jest łatwe i wygo Aquaflex to skuteczna terapia dla kobiet : 

  • cierpiących na wysiłkowe nietrzymanie moczu
  • cierpiących na parcia naglące i pęcherz nadreaktywny
  • pragnących uniknąć ryzyka osłabienia mięśni miednicy
  • oczekujących poprawy jakości współżycia seksualnego – silniejsze skurcze to intensywniejesze odczuwanie
  • przygotowujących mięśnie dna miednicy do ciąży
  • chcących szybko powrócić do formy po porodzie

Aquaflex pomoże szybko wrócić do formy.  Kobieta szybko zauważa postępy w leczeniu, co daje dodatkową motywację. Wzmocnienie mięśni dna miednicy przy pomocy ćwiczeń z Aquaflex pomaga również w leczeniu parć naglących związanych z występowaniem pęcherza nadreaktywnego i innych schorzeń związanych z osłabieniem mięśni krocza.
Aquaflex jest najbardziej wszechstronnym, bezpiecznym i łatwym w użyciu systemem stożków Ćwicząc z Aquaflex szybko osiągniesz:

  • Zwiększone napięcie mięśni  dna miednicy
  • Zwiększony poziom energii  oraz  mniejsze uczucia zmęczenia
  • Zmniejszony poziomu stresu, przy jednoczesnym
  • Zwiększeniu poziomu libido i poprawę jakości życia seksualnego

Aquaflex uzyskał w marcu 2001 roku atest Polskiego Instytutu Leków, a  skuteczność zestawu została potwierdzona licznymi badaniami klinicznymi prowadzonymi m.in. w Anglii, Niemczech, Szwecji, USA, Australii i Nowej Zelandii.

„Powyższa metoda znacząco zmniejsza epizody nietrzymania moczu. Stosowana na początku wystąpienia objawów pozwala na całkowite wyleczenie. Może być również stosowana w celu poprawienia siły skurczu mięśni dna miednicy po porodzie. Ponadto poprawia satysfakcję w czasie współżycia płciowego. Dodatkowo ciężarki dopochwowe mogą być również stosowane w leczeniu nietrzymania moczu z parcia.”
Dr Danuta Gidian                                                              
Medyczne Centrum Diagnostyki Urodynamicznej Uro-Dyn  www.urodyn.med.pl

Ciężarki stożki dopochwowe jako jedna z metod zachowawczego leczenia nietrzymania moczu.

Ciężarki dopochwowe są jedną z metod leczenia zachowawczego wysiłkowego nietrzymania moczu. Największą przeszkodą w leczeniu zachowawczym za pomocą samych ćwiczeń mięśni dna miednicy jest uruchamianie tłoczni brzusznej. W przypadku stosowania ciężarków tłocznia brzuszna zmusza do silniejszego kurczenia tych mięśni, w celu utrzymania stożka w pochwie. Aquaflex – to zestaw 2 rozkręcanych stożków o średnicy 2,5 cm i 2 cm z ciężarkami ważącymi od 5  do 20 g.  Wszystkie zakończone są nylonową nitką umożliwiającą łatwe ich usunięcie. Ćwiczenia rozpoczyna się od ciężarka, który kobieta jest w stanie utrzymać w pochwie w czasie chodzenia przez 1 minutę.  Zazwyczaj jest to  pusty stożek o większej średnicy, a potem stopniowo  dociąża się  go ciężarkami.  Z takim obciążeniem wykonuje się normalne, codzienne czynności przez 15-20 minut dziennie. W przypadku wypadnięcia należy stożek ponownie wprowadzić do pochwy.  W dniu, w którym stożek przez 15 minut  nie wysuwa się, należy rozpocząć dodatkowe ćwiczenia polegające na kaszlu, szybkim chodzeniu, wchodzeniu po schodach. Dopiero wtedy, gdy przy takich testach ciężarek utrzymuje się w pochwie, można zmienić go na cięższy, do najwyższego obciążenia o wadze 55 gramów.  Potem powtarza się cykl ze  stożkiem o mniejszej średnicy,  Zasada działania opiera się na czuciowym feedbacku.  Kobieta, czując wysuwający się z pochwy stożek, automatycznie kurczy mięśnie dna miednicy w celu jego utrzymania i w ten sposób je wzmacnia.  Aquaflex wywołuje odruchowe skurcze w odpowiedzi na obecność stożka w pochwie. Szczególnie wzmacnia siłę skurczów „powolnych”, które trwale poprawiają siłę mięśni. Wystarczy 15 – 20 minut dziennie, podczas wykonywanie innych  codziennych czynności,  aby wyraźnie wzmocnić mięśnie   krocza w ciągu 8–12 tygodni. Po zakończeniu programu ćwiczeń, w celu utrzymania mięśni Kegla w najlepszej formie , należy ćwiczyć z najcięższym ciężarkiem 3 dni w tygodniu.  W sytuacji występowania suchości pochwy, można zastosować niewielką ilość nawilżacza rozpuszczalnego w wodzie. Pomoże to we wprowadzeniu stożka i wykonywaniu ćwiczeń. Kobiety po menopauzie mogą w takiej sytuacji używać kremu estrogenowego.
Najlepiej samemu przekonać się jak proste i skuteczne są ćwiczenia z pomocą stożków Aquaflex.
Ćwiczenia ze stożkami można uzupełniać wykonywaniem innych ćwiczeń mięsni Kegla. Mogą to być ćwiczenia, których uczą na zajęciach poporodowych. Stosowanie Aquaflex jest skuteczne i dobrze pasuje do codziennego życia kobiet.

Aquaflex uzyskał w marcu 2001 roku atest Polskiego Instytutu Leków. 

W pudełku z Aquaflex-em Pacjentka znajdzie książeczkę w języku polskim ze szczegółowym opisem stosowania, sposobem prowadzenia ćwiczeń oraz wszystkie inne potrzebne informacje.

Poniżej prezentujemy fragment instrukcji, którą otrzymuje Pacjentka wraz z Aquaflex-em.

W sprzedaży najnowsza wersja Aquaflex. 

Film z instrukcją stosowania Aquaflex