STORK

Szukaj

Jak działa i jak stosować stożki ciężarki dopochwowe Aquaflex? 

Aquaflex – mechanizm działania w leczeniu zachowawczym nietrzymania moczu.

Prosty i skuteczny system najnowszej generacji do samodzielnego ćwiczenia mięśni miednicy jako bezpieczna alternatywa dla leczenia operacyjnego wysiłkowego nietrzymania moczu. 

Stożki  dopochwowe Aquaflex  w kształcie stożka są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci dokonywać skurczu mięśni dna miednicy bez wykonywania skurczu mięśni brzucha.  Unikalny kształt stożka gwarantuje najwłaściwszą powierzchnię styku i oddziaływania.  Ciężarki dopochwowe lub kulki dopochwowe mają zdecydowanie niższą skuteczność, potwierdzoną klinicznie.

Współczesna medycyna oferuje wiele sposobów leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Dotychczas dominowały metody operacyjne lub półoperacyjne. Zabiegi te, polegają na mechanicznym podwieszaniu różnych części narządów moczowo-rodnych lub na wszczepianiu sztucznych zwieraczy. Zabiegi te są bardzo drogie i chirurgicznie ingerują w organizm pacjentki. Operacja nie jest leczeniem przyczynowym i dlatego po pewnym czasie efekt leczenia może  zaniknąć.
Naturalnym sposobem jest leczenie zachowawcze. Wykonanie doraźnego zabiegu chirurgicznego zaleca się dopiero wtedy, gdy leczenie zachowawcze nie przyniesie wystarczająco satysfakcjonujących skutków. Nim pacjentka poddana zostanie operacji, lekarz powinien zastosować u niej metodę leczenia nieinwazyjnego, chociażby z tego względu, że wzmocnione ćwiczeniami mięśnie krocza są łatwiejsze w operowaniu, zatem sam zabieg staje się bezpieczniejszy.  

„Powyższa metoda znacząco zmniejsza epizody nietrzymania moczu. Stosowana na początku wystąpienia objawów pozwala na całkowite wyleczenie. Może być również stosowana w celu poprawienia siły skurczu mięśni dna miednicy po porodzie. Ponadto poprawia satysfakcję w czasie współżycia płciowego. Dodatkowo ciężarki dopochwowe mogą być również stosowane w leczeniu nietrzymania moczu z parcia.”
Dr Danuta Gidian  Medyczne Centrum Diagnostyki Urodynamicznej  Uro-Dyn

Doświadczenie pokazuje, że 75 – 80 % pacjentek z wysiłkowym nietrzymaniem moczu, które stosują najpierw ćwiczenia mięśni miednicy, nie muszą już poddawać się operacji.      

AQUAFLEX to potwierdzony klinicznie system do ćwiczeń mięśni miednicy, składający się z dwóch stożków dopochwowych z czterema wymiennymi ciężarkami o różnej wadze. Zestaw ten wykorzystuje działanie tzw. ćwiczeń Kegla, które służą wzmocnieniu mięśni podtrzymujących podstawę pęcherza moczowego. Pacjentka osiąga trwałe rezultaty. Bezpieczna i nieinwazyjna droga do wzmocnienia mięśni dna miednicy.

Wprowadzony do środka stożek Aquaflex z ciężarkiem w środku powoduje u ćwiczącej kobiety uczucie, że stożek może za chwilę wypaść. Jest to oczywiście doznanie pozorne ale zmuszające do utrzymywania mięśni pochwy i dna miednicy w napięciu 

Stożki różnią się wielkością – większy z nich jest dla początkujących, drugi dla bardziej zaawansowanych rehabilitantek. Po zaapliko­waniu stożka do pochwy, dolne mięśnie miednicy odruchowo zaciskają się wokół niego, dzięki czemu następuje natychmiastowa identyfikacja i naprężenie właściwego mięśnia. Tak więc, używając stożków, nie trzeba już wykonywać „ściskania i podnoszenia” – ruchów wykonywanych przy ćwiczeniach mięśni miednicy bez użycia stożków, których opanowanie wymaga trzy razy więcej czasu niż nauczenie się obsługi systemu Aquaflex.   Ćwiczenia przy pomocy stożków Aquaflex poprawiają jednocześnie siłę skurczu, jak rówież długość jego trwania.  Umiejętność utrzymania mięśni Kegla w napięciu przez kilka sekund ma szczególne znaczenie na efekt ćwiczeń, na to, jak nasze mięśnie mają pracowStożki różnią się wielkością – większy z nich jest dla początkujących, drugi dla bardziej zaawansowanych rehabilitantek. Po zaapliko­waniu stożka do pochwy, dolne mięśnie miednicy odruchowo zaciskają się wokół niego, dzięki czemu następuje natychmiastowa identyfikacja i naprężenie właściwego mięśnia. Tak więc, używając stożków, nie trzeba już wykonywać „ściskania i podnoszenia” – ruchów wykonywanych  na co dzień.

Aquaflex jest najbardziej wszechstronnym, bezpiecznym i łatwym w użyciu systemem stożków dopochwowych.

Najlepiej samemu przekonać się jak proste i skuteczne są ćwiczenia z pomocą stożków Aquaflex.
Opinie Pacjentek, które stosują te stożki są dla nich najlepszą reklamą.
Dzięki Aquaflex odpowiednie mięśnie pracują automatycznie „za pacjentkę”.  Zmniejsza to uciążliwość regularnych ćwiczeń i gwarantuje wysoką efektywność tej metody w krótkim czasie. Z powodu swego unikalnego kształtu, stożek próbuje wysunąć się z pochwy. Pacjentka odruchowo napina mięśnie dna miednicy,  światło pochwy zwęża się i stożek pozostaje w środku. W pierwszym etapie rehabilitacji zaleca się używanie stożka bez obciążenia. W cyklu ćwiczeń pacjentka stopniowo zwiększa ciężar używając krążków o coraz większej wadze, co zmusza mięśnie miednicy do intensywniejszej pracy.

W ten sposób kobieta może sama oceniać i kontrolować postępy leczenia przy pomocy Aquaflex.    

Aquaflex wywołuje odruchowe skurcze w odpowiedzi na obecność stożka w pochwie. Szczególnie wzmacnia siłę skurczów „powolnych”, które trwale poprawiają siłę mięśni dna miednicy (mięśni Kegla). Aquaflex działa podobnie jak Ginekolog, który uczy pacjentkę, np. poprzez aplikację palca do pochwy, uczy kontroli i pokazuje jak zaciskać odpowiednie mięśnie.  Dzięki Aquaflex, mamy możliwość codziennego treningu właściwych mięśni i obserwacji postępów w leczeniu. Dokładamy stopniowo ciężarki w miarę wzmacniania mięśni.

Ćwiczenia z Aquaflex to terapia, która:

  • Zwiększy napięcia mięśni miednicy
  • Zwiększy poziom energii a zmniejszy uczucia zmęczenia
  • Zmniejszy poziomu stresu
  • Zwiększy poziom libido i poprawi jakości życia seksualnego

Film z instrukcją stosowania Aquaflex: